Pielęgnacja przędzy Bobilon: 

Bardzo skutecznym i łatwym sposobem na przedłużenie oryginalnego stanu dzianiny jest potraktowanie jej sprayem do pielęgnacji obuwia zamszowego. Taki zabieg zaleca się przeprowadzić co dwa miesiące zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Nie tylko przedłuży to żywotność Twojego produktu ale także ochroni go przed zanieczyszczeniami a także przed zamoknięciem. W końcu są to produkty bawełniane. 

Pranie: Jeśli jednak Twoja torba, dywan, kosz czy inna rzecz zabrudziła się, to możesz ją wyprać.

Zaleca się pranie ręczne bez namaczania. Należy prać w chłodnej wodzie 30-40 stopni Celsjusza z dodatkiem delikatnego detergentu. Najlepsze są detergenty żelowe, które zawierają składniki chroniące kolor. Nie zaleca się szorowania szczotką. 

Suszenie: Aby usunąć nadmiar wody, należy osuszyć ręcznikiem frotte, który wchłonie nadmiar wody a następnie nadając pierwotny kształt, pozostawić do całkowitego, naturalnego schnięcia w przewiewnym miejscu. Nie należy suszyć w suszarce. 

Przechowywanie: Biorąc pod uwagę, że wyroby z przędzy Bobilon są wyrobem bawełnianym, należy obchodzić się z tym delikatnie. Aby przedłużyć ich żywotność, warto stosować kilka ważnych zasad przechowywania.

Jeśli jest to torebka, zaleca się przechowywanie jej w pionowej lub poziomej pozycji niczym nie przyciskając. Nie zaleca się wieszania aby uniknąć rozciągnięcia.